Ми в соц. мережах - чекаємо на відгуки, питання та пропозиції!

Якщо бажаєте допомогти фінансово:

Діяльність ТОГО Асоціація захисників безпритульних тварин «Ноїв ковчег» носить виключно соціальний характер із метою захисту безпритульних тварин, зокрема їх лікування, стерилізації, догляду та утримання.

Для добровільних пожертв:

ТОГО "Асоціація захисників безпритульних тварин "Ноїв ковчег"

Р/Р 26009055105130 МФО 338783

в Тернопільській філії ПАТ КБ "Приватбанк"

ЄДРПОУ № 36829799

Також пишіть нам!

Обязательное поле

Обязательное поле

Відправлення

Помилка

Відправлено

Обязательное поле

Обязательное поле

2.Паразити у собак

Як боротися із зовнішніми паразитами

Господарю собаки найчастіше доводиться боротися з вошами, блохами і кліщами.Ці паразити викликають місцеве подразнення шкіри і сильне свербіння, а також ведуть до загального ослаблення організму. Вони є переносниками багатьох хвороб, у тому числі і пироплазмоза. Про наявність паразитів ви можете судити з поведінки собаки: вона поводиться неспокійно, свербить, на шкірі з’являються висипання, подряпини, расчеси, окремі ділянки шкіри лисіють.

І якщо з’явилися які-небудь з цих ознак, огляньте шкіру тварини: блохи зазвичай мешкають на животі, в паховій області, на верхній частині шиї, біля вух, на хвості, морді; воші поселяються на верхній частині шиї, холки, у кореня хвоста, на внутрішній поверхні стегон; кліщі присмоктуються біля очей, вух, між пальцями. При демодекозе на морді зазвичай з’являються облисілі, в вузликах ділянки шкіри.

При виявленні паразитів потрібно негайно вживати заходів. Для їх знищення застосовують інсектицидні (протипаразитні) препарати. Хороші результати дає обробка тваринного ектомін, стомозаном та ін При цьому завжди слід звертати увагу на зазначену допустиму дозу. Повторювати процедуру слід з регулярними інтервалами в 10-15 днів.

При користуванні аерозолями необхідно прикривати очі і ніс тварини. Обробку інсектицидною аерозолем доцільно проводити на вулиці. Після закінчення деякого проміжку часу шерсть собаки слід ретельно вичесати, а вдома додатково обробити пилососом. Не забудьте також обробити підстилку, спорядження тваринного, меблі та підлога.

Цуценят краще мити карболовим милом, розвівши його до рідкої консистенції. Намиливши малюка, потримайте його так 2-3 хв., А потім густим гребінцем (є спеціальні) вичешіть з вовни паралізованих бліх (карболове мило не отруює паразитів, але зате безпечно для цуценяти).

Інсектицидний нашийник діє отпугівающе на бліх і вошей протягом 3-4 місяців. Існують також нашийники, що відлякують кліщів в перший місяць використання, однак інсектицидні нашийники не рекомендуються для цуценят, а також в сім’ях з маленькими дітьми.

Кліщі являють собою велику небезпеку для собаки. Вони живуть на деревах, кущах і у високій траві, особливо в хвойних лісах, і виявляють особливу активність навесні і ранньою осінню. Потрапляючи на тварину, кліщ впивається з головою в шкіру, а виділяється при укусі речовина знеболює місце укусу, і собака не відчуває кровососа. Який напився кліщ досягає розмірів великої горошини.

Для боротьби з кліщами необхідно після кожної прогулянки оглядати шкіру тварини і вичісувати шерсть, краще частим гребенем. При виявленні кліща, що присмоктався не варто намагатися витягти його – тіло може відірватися, а голова залишиться під шкірою собаки, що може призвести до серйозних шкірних захворювань.

Слід, попередньо розібравши шерсть навколо місцезнаходження кліща, капнути на нього кілька крапель олії, розпорошити на нього інсектицидний аерозоль для собак або скористатися лаком для нігтів, а через півгодини витягнути кліща пінцетом, легко повертаючи за годинниковою стрілкою.

У всіх випадках найкращим засобом боротьби з паразитами є запобігання собак від них, це особливо стосується собак, схильних до алергічних реакцій. Алергічні ж реакції можуть викликати як укуси паразитів, так і застосування хімічних препаратів, призначених для боротьби з ними.

Слід утримуватися від необгрунтованого застосування інсектицидних препаратів, так як навіть самі нешкідливі містять дратівливі, а іноді і токсичні хімічні речовини, які при частому використанні викликають роздратування за короткий період часу здатні порушити шкірний, а отже, і шерсть тварини.

 

 

1

2

3