Ми в соц. мережах - чекаємо на відгуки, питання та пропозиції!

Якщо бажаєте допомогти фінансово:

Діяльність ТОГО Асоціація захисників безпритульних тварин «Ноїв ковчег» носить виключно соціальний характер із метою захисту безпритульних тварин, зокрема їх лікування, стерилізації, догляду та утримання.

Для добровільних пожертв:

ТОГО "Асоціація захисників безпритульних тварин "Ноїв ковчег"

Р/Р 26009055105130 МФО 338783

в Тернопільській філії ПАТ КБ "Приватбанк"

ЄДРПОУ № 36829799

Також пишіть нам!

Обязательное поле

Обязательное поле

Відправлення

Помилка

Відправлено

Обязательное поле

Обязательное поле

 

2

1.Глисти у собак: лікування та профілактика

 

При сильній глистній інвазії кишечник собаки може виявитися забитим паразитами. Тому важливо спостерігати за твариною, і якщо собака самостійно не зможе позбутися від отруйних паразитів, необхідно дати їй проноснеабо зробити клізму, щоб допомогти їй очиститися.

Крім небезпеки отруєння є ще один момент. Гинучи, деякі види глистів распрямляются.Представьте, що відбувається в кишечнику маленького цуценяти, в якому тверднуть і стають схожими на гострі голки загиблі паразити. У малюків пошкоджується слизова оболонка – глисти її протикають як голки. Часто відкриваються кровотечі, і щенята гинуть. Якщо глистів дуже багато, вони можуть сплітаються в клубок, який теж здатний перекрити кишечник, закупорівая його. Тому не пускайте процес на самоплив, контролюйте стан тварини. Іноді потрібно навіть допомога ветеринара. Але в більшості випадків можна обійтися дачею легкого проносного. Іноді потрібно очисна клізма. Особливо важкі випадки можуть потребувати дифузійної підтримки (введення підтримуючих препаратів за допомогою крапельниці).

Вкрай небезпечно поєднання глистной зараженості і накладеної зверху інфекції. А це буває нерідко, особливо у молодих тварин до 1 року, так як ослаблений глистами організм – ідеальна мішень для інфекційних захворювань. Лікування такої тварини потребують найретельнішого підходу при постійному контролі ветеринара.

З глистами жарти погані. Щоб не піддавати свою собаку небезпеки, краще регулярно проводити профілактику. Препаратів для профілактики глистів у собак зараз має безліч. Більшість з них мають широкий спектр дії, тобто «Працюють» проти багатьох видів глистів. Найпопулярніші препарати: «Дронтал плюс», «Вермокс», «Цестал». «Каніквантел плюс» »,« Прател ». Деякі випускаються в різних лікарських формах (таблетки, суспензії), щоб власник собаки міг підібрати той вид, який максимально зручний в його конкретному випадку.

Вкрай важливо дотримуватися правильного дозування. Не потрібно давати препарати в дозі, свідомо меншої норми («щоб сильно не напихати хімією») або більше, ніж потрібно («щоб напевно»). Якщо перший варіант просто може взагалі не спрацювати, то другий може мати куди більш сумні наслідки.

Глистів потрібно проганяти мінімум 2-3 на рік. Іноді ветеринари радять робити це частіше (1 раз в квартал). Але не слід забувати, що при всій безпеки сучасних препаратів, вони все ж по суті є отрутами, тому зловживати ними теж не варто. Якщо ви власник робочої або мисливської собаки, або ваші підопічні тварини мають можливість підбирати покидьки, глистогінних їх потрібно як належить за інструкцією – раз на 3 місяці. Якщо ж ваша домашня собака завжди у вас на увазі, можете робити більші інтервали між прогоном глистів, але не менше 2-х разів на рік.

Зовсім маленьких цуценят краще глистогінних спеціальними протиглисними препаратами, розробленими для таких малюків. Надто активне «доросле» засіб може викликати інтоксикацію і погіршити стан цуценя навіть при правильному дозуванні. Непогано зарекомендували себе суспензії «Дронтал плюс для цуценят» і «Празіцід».

Давати деякі протиглисні препарати потрібно двічі, з інтервалом в 12-14 днів. Це якраз той період часу, за який з яєць в організмі собаки виведуться нові глисти. Тобто дворазова глістогонка дозволить позбутися як від дорослих особин, так і від яєць і личинок.

Поширеним серед власників собак є думка про те, що якщо після першого прийому глистогонного вони не виявили в калі собаки глистів, то їх у собаки і не було, а значить, вдруге давати не обов’язково. Або ж так часто робляться висновки про ефективність того чи іншого препарату, що в корені невірно.

 

 Лікування круглих глистів

1 Симптоми.

Здуття живота

Діарея і блювота

Шерсть тьмяна

Втрата ваги

Якщо не лікувати круглих глистів, це може призвести до летального результату

2 Лікування.

Лікуванням від цих глистів є оральний препарат під назвою "Dewormer". Собаку необхідно буде перевіряти кожні 3-6 місяців протягом певного періоду часу після початку лікування. Крім того, собаці, швидше за все, необхідно буде щомісяця давати ліки від серцевих гельмінтів.

3 Профілактика. Регулярно прибирайте фекалії вашої собаки, регулярно давайте вашій собаці ліки від серцевих гельмінтів, кожен рік робіть собаці пробу фекалій.

 

Лікування стрічкових глистів

1 Симптоми.

Болі в животі

Тривожне збудження

Втрата ваги

Свербіння в області анального отвору

Блювота

2 Лікування. Проконсультуйтеся з вашим ветеринаром, якщо звичайний засіб від глистів не видалить цей вид глистів, будуть потрібні більш потужні ліки, як празиквантел або эпсипрантел.

3 Профілактика. Необхідно позбавлятися від бліх і кліщів, так як ці глисти найчастіше передаються собаці цими паразитами. Профілактичними засобами є нашийники від бліх, купання від бліх і ліки, що відпускаються без рецепта.

 

Лікування анкілостом

1 Симптоми.

Анемія

Втрата ваги

Кров'янистий стілець

Слабкість

Бліді ясна

Роздратування шкіри

Діарея

Якщо не лікувати анкілостом, це може призвести до летального результату.

2 Лікування.

Лікуванням від цих глистів є оральний препарат під назвою "Dewormer". Собаку необхідно буде перевіряти кожні 3-6 місяців протягом певного періоду часу після початку лікування. Крім того, собаці, швидше за все, необхідно буде внутрішньовенне вливання і, може бути, навіть переливання крові, якщо випадок дійсно важкий.

3 Профілактика.

 Регулярно прибирайте фекалії вашої собаки, кожен рік робіть собаці пробу фекалій та ретельно слідкуйте за вашою собакою, якщо вона ще щеня. При виникненні симптомів, звертайтеся до ветеринара.

 

Лікування волосоголовців

1 Симптоми.

Анемія

Здуття кишечника

Слабкість

Кров'янистий стілець або стілець зі слизом

Діарея

Втрата ваги

2 Лікування.

Цих глистів можна вилікувати тільки деякими лікарськими препаратами. До них відносяться фенбендазол або фебантел. Лікування триватиме протягом 5 днів, і його необхідно буде повторити через 3 тижні. Крім того, собаці, швидше за все, необхідно буде щомісяця давати ліки від серцевих гельмінтів.

3 Профілактика.

Регулярно прибирайте фекалії вашої собаки, регулярно давайте вашій собаці ліки від серцевих гельмінтів, кожен рік робіть собаці пробу фекалій.

 

Лікування серцевих гельмінтів

1 Симптоми.

Здуття живота

Шерсть тьмяна

Кашель, Слабкість

Ці глисти можуть призвести до летального результату.

2 Лікування.

Ваш ветеринар випише спеціальний препарат у випадку, якщо це дійсно серцеві гельмінти, так як це найбільш смертоносні глисти, які можуть бути у вашої собаки. Крім того, лікування також може вбити вашу собаку, тому це його повинен робити професіонал.

3 Профілактика.

Дайте вашому цуценяті ліки від серцевих гельмінтів у віці близько 6 місяців, коли він вже пройшов першу дегельмінтизацію.

 

Поради

Слідкуйте за появою якого-небудь симптому.

Регулярно прибирайте в своєму дворі.

Завжди консультуйтеся з ветеринаром, перш ніж давати собаці які-небудь ліки.

Перевіряйте собаку у ветеринара кожні 6-12 місяців.

Попередження

 

Будьте обережні при збиранні фекалій вашої собаки, так як анкілостома і круглі глисти можуть також передаватися від собаки людині.

Ніколи не давайте вашій собаці одночасно ліки від серцевих гельмінтів і протиглисний засіб.

 

 

 

1

3